Piękny, intensywnie kolorowy, zabawny kameleon z ruszającym się językiem. Własnoręcznie zrobiona zabawka dla przedszkolaka, która może stanowić urozmaicenie ćwiczeń oddechowych w terapii logopedycznej.

Materiały i przybory:

  • papier- biały i czerwony
  • farby, pędzel, podkładka
  • nożyczki
  • ołówek
  • talerzyk i szklanka do odrysowania kółek lub cyrkiel
  • słomka
  • taśma klejąca
  • czarny marker lub mazak

Białą kartkę zamalowujemy grubo farbami na najróżniejsze kolory. Takie mieszanie kolorów to wspaniała zabawa zarówno dla maluchów jak i przedszkolaków!

Jeszcze mokrą kartkę składamy na pół, przyciskamy a następnie delikatnie rozkładamy. To sprawi, że nasze kolory jeszcze bardziej się wymieszają a kameleon będzie idealnie różnokolorowy. Kartkę pozostawiamy do wyschnięcia.

Na kartce odrysowujemy duże kółko od talerzyka i małe od szklanki. Możemy oczywiście narysować zwyczajnie kółka cyrklem. Kółeczka wycinamy.

Duże kółko składamy na pół a następnie rozkładamy- to będzie ciało kameleona. Na małym kółku rysujemy ślimaka i przecinamy wzdłuż narysowanej linii - ten ślimak to ogon!

Na środku koła przy pomocy taśmy samoprzylepnej mocujemy słomkę do napojów.

Z czerwonego papieru wycinamy długi pasek. Przyklejamy go do końca słomki dokładnie oklejając taśmą samoprzylepną. KOŃCÓWKA SŁOMKI MUSI SIĘ ZNAJDOWAĆ NA BRZEGU KOŁA!

Koło ze słomką w środku składamy na pół i sklejamy. Doklejamy ogon kameleona. Z białego papieru wycinamy oczy i naklejamy z dwu stron głowy.

Czarnym markerem malujemy uśmiech, źrenice w oczach i paski na plecach.

Na koniec, nawijamy czerwony język na ołówek i ciasno zwijamy.

kameleon z ruchomym językiem

A tak oto wygląda gotowy kameleon!

kameleon zabawka oddechowa

Wystarczy dmuchnąć mocno w słomkę a kameleon zacznie "poruszać" językiem.

kameleon ćwiczenie oddechowe

To świetna zabawa! Można ją wykorzystać w domu do ćwiczeń oddechowych lub jako jedno z zadań w czasie terapii logopedycznej prowadzonej przez logopedę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!