Szycie to świetna zabawa a jednocześnie fantastyczne ćwiczenie sprawności manualnej. Dziś proponuję "wyszywane" serduszko dla początkujących, które oprócz walorów edukacyjnych może stać się własnoręcznie zrobionym przez dziecko prezentem!

Materiały i przybory:

  • styropianowa tacka po produktach spożywczych
  • dziurkacz szczypcowy
  • długopis i szablon serca z papieru
  • bardzo ostry nożyk
  • gruba igła
  • czerwona włóczka
  • taśma klejąca
  • nożyczki

1. Na spodzie czystej, styropianowej tacki rysujemy serce. Najłatwiej wcześniej przygotować szablon serduszka a następnie odrysować je na środku tacki.

2. Ostrym nożykiem wycinamy serce. Im ostrzejszy nożyk tym gładsza krawędź styropianu.

3. Przy pomocy dziurkacza szczypcowego robimy kolejno dziurki na krawędzi serca.

4. Nawlekamy igłę i rozpoczynamy "wyszywanie". Nitka nie powinna być zbyt długa, aby się dziecku nie plątała podczas pracy. My dwa razy dowiązywaliśmy nitkę w trakcie szycia.

5. Początek nitki przyklejamy do rewersu tacki za pomocą taśmy klejącej. Dziecko nie będzie się denerwowało uciekającą nitką.

6. Na koniec mocujemy do tacki kawałek nitki aby można było powiesić gotowy obrazek. My naszą nitkę zwyczajnie przykleiliśmy taśmą klejącą ale możecie również zrobić dziurkaczem otwory i przez nie przewlec fragment nici.

Zobaczcie, oto gotowy obrazek:

przewlekanka

 

W początkowej fazie nauki szycia można dziecku zaproponować zabawy w przewlekanie sznurówki, nawlekanie makaronu lub koralików na nitkę.

wyszywane serduszko prezent od dziecka na dzień mamy

Dbanie o tradycje i obdarowywanie bliskich w dniu ich święta wpływa pozytywnie na relacje w rodzinie. Celebrowanie takich dni jak Dzień Mamy to kolejny powód do radosnego, wspólnego spędzenia czasu w rodzinie!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!