Zimowa, twórcza praca plastyczna z recyklingu dla dzieci, przedstawiająca płatki śniegu. Do przygotowania śniegowych płatków wykorzystano stare płyty CD oraz skrawki papieru. Warto zwrócić uwagę, że w przyrodzie płatki śniegu są sześcioramienne! Aby ułatwić dzieciom uzyskanie takiej formy, na środku każdej z płyt CD zostały przyklejone kwiatuszki o 6 płatkach:)

Do wykonania płatków śniegu będą potrzebne:

  • stare płyty CD
  • skrawki białego papieru oraz tekturki falistej
  • zwykłe nożyczki oraz nożyczki o fantazyjnych brzegach
  • dziurkacz ozdobny w kształcie kwiatka o średnicy 3,7 cm
  • klej
  • biały pisak lub korektor - niekoniecznie

Dziurkaczem ozdobnym wycinamy białe kwiatuszki. Kwiatki naklejamy na środku każdej z płyt CD. W ten sposób zakleimy otwór a jednocześnie kwiatek stanie się bazą do tworzenia 6-ramiennych płatków śniegu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w przyrodzie występują one tylko w takiej formie. Można dzieciom również pokazać zdjęcia przedstawiające płatki śniegu pod mikroskopem🙂 co będzie świetną inspiracją do tworzenia własnych śnieżynek.

Z białego papieru oraz z białej tekturki falistej wycinamy wąskie paseczki. Naklejamy je na płytę CD aby uzyskać śniegowe płatki... Można też użyć nożyczek o ząbkowanych czy falistych brzegach by uzyskać ciekawsze paseczki a także dorysować drobne elementy białym pisakiem lub korektorem.

płatki śniegu na płycie CD

Każdy płatek śniegu jest inny i wyjątkowy! Płyty CD lśnią i błyszczą dodając im uroku:)

płatek śniegu na płycie CD praca plastyczna dla dzieci

W słoneczny dzień, gotowymi płatkami śniegu na płycie CD, można odbijać promienie słoneczne. Uzyskamy fantastyczne "zajączki świetlne" o kształcie śnieżynek. Nie udało mi się niestety uchwycić tego zjawiska na zdjęciu ale serdecznie polecam tą zabawę!

Jeśli chcesz możesz zobaczyć też inne nasze pomysły na prace plastyczne przedstawiające płatki śniegu lub wykorzystujące płyt CD. Serdecznie zapraszamy do przeglądania zasobów strony!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!