Przeurocza zimowa praca plastyczna - bałwanek - wykonana z wacików kosmetycznych i kolorowego papieru. Przecież żadna zima nie może obejść się bez bałwanków, więc do dzieła!

Materiały i przybory:

  1. Na arkuszu kolorowego papieru odrysowujemy duże koło - my użyliśmy do tego pokrywki od pudełka ale można też odrysować talerz. Narysowane koło wycinamy.

2. Dwa płatki kosmetyczne przecinamy na pół i przyklejamy na kółko - to będą śniegowe zaspy. Następnie naklejamy dwa całe waciki jako bałwanka.

3. Niewielki, prostokątny kawałek zielonego papieru składamy na pół, rysujemy na nim pół choinki a następnie wycinamy ją.

jak wyciąć choinkę

4. Z kolorowego papieru wycinamy kapelusz oraz szalik a następnie wszystkie wycięte elementy naklejamy na pracę.

5. Zwykłym dziurkaczem robimy kilka dziurek w czarnym papierze i naklejamy je jako oczy i guziki. Z czarnego fragmentu papieru wycinamy również uśmiech a z pomarańczowego marchewkę na nos.

6. Dziurkaczem ozdobnym w kształcie gwiazdki wycinamy kilka gwiazdek, naklejamy je na obrazek i nasze dzieło jest gotowe.

Niech wesołe bałwanki zagoszczą w naszym otoczeniu rozjaśniając pochmurne, zimowe dni!Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!