W czasie spacerów na świeżym powietrzu można pobawić się w poszukiwaczy kolorów. To zadanie będzie idealnym zajęciem dla przedszkolaków uczących się nazw kolorów a także dla dzieci lubiących zabawy z elementami rywalizacji.

Materiały i przybory:

  • opakowanie po jajkach
  • nożyczki
  • kredki, flamastry lub farby

1. Jeśli zabawa będzie odbywała się w przydomowym ogródku z opakowania po jajkach odcinamy przykrywkę. Jeśli natomiast będziemy bawić się na spacerze a planujemy przynieść kolorowe skarby do domu, warto zostawić przykrywkę.

2. Kredkami, flamastrami lub farbami stawiamy na dnie pojemnika na jajka kolorowe kropki.

3. Na dworze prosimy dzieci by znalazły do każdego koloru drobiazgi. Oczywiście w trakcie zabawy powtarzamy nazwy kolorów, by dzieci je zapamiętały. Ta zabawa może mieć również wymiar językowy. Można dzieciom zaakcentować prawidłową odmianę słów: brązowy liść ale brązowa kora.

Wyszukiwane drobiazgi to: kwiatki, listki, kora, muszelki, kamyki, drobne owoce i wszystko to, co można znaleźć uważnie rozglądając się dookoła.

poszukiwanie kolorów w naturze montessori nauka kolorów

Ciekawie jest, gdy w zabawie uczestniczy kilkoro dzieci. Mogą zbierać kolory na wyścigi! Kiedy już wszystkie dzieci zgromadzą swoje kolorowe zbiory wtedy można je porównać. Zobaczycie, że część elementów będzie się powtarzać ale będą też unikatowe. Warto zwrócić na to uwagę i pokazać dzieciom, że każdy człowiek nieco inaczej postrzega świat.

nauka kolorów montessori przedszkolaki

Dzieciaki: wyjdźcie na dwór, uważnie obserwujcie świat i odkrywajcie cudowne barwy przyrody!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!