Troska o zwierzęta, które potrzebują pomocy człowieka, by przetrwać zimę to temat, który warto poruszyć z dziećmi już w przedszkolu. Doskonałym jego uzupełnieniem będzie zimowa praca plastyczna przedstawiająca ptaki w karmniku. Do przygotowania tej pracy będzie potrzebna rolka po papierze toaletowym, szary papier i tektura.

Materiały i przybory:

Na karmnik potrzebujemy 1/4 kartki niebieskiego papieru oraz dwa paski szarego papieru, które naklejamy u góry niebieskiej kartki. Jeśli karmnik wykonują starsze dzieci i zrobią podpórki i dno karmnika - mogą zrobić to z tektury.

Dziurkaczami ozdobnymi wycinamy kółeczka na ptaszki. Mniejsze to głowy - z szarego papieru i większe kółka - to brzuszki z brązowego papieru. Oczy, dzioby, skrzydełka oraz nóżki dorysowujemy mazakiem. Skrzydła można też zrobić wydzierając ich kształt z gazety, tak jako zrobiło to starsze dziecko.

Nadmiar papieru z karmnika obcinamy nożyczkami a na wierzchu naklejamy kawałki waty. Nasza wata to rozwinięte kłębuszki z wacików kosmetycznych.

ptaszki w karmniku, instrukcja dyi pracy plastycznej dla dzieci

Teraz przystępujemy do wykonania stojaka dla karmnika. W tym celu nacinamy rolkę po papierze toaletowym z dwóch stron od góry - z tym zadaniem spokojnie poradzi sobie starszy przedszkolak! Rolkę naklejamy na kawałek szarej tektury [my używamy kleju Magic do tego celu] i ozdabiamy ją wyciętymi z papieru dziurkaczem ozdobnym - gwiazdkami śniegu.

W rozcięcie w rolce po papierze toaletowym wkładamy przygotowany karmnik i zrobione!

kreatywne pomysły na prace plastyczne z przedszkolakami, ptaszki w karmniku z materiałów z recyklingu

Jeden z przygotowanych karmników został wykonany przez przedszkolaka a drugi - z ptakami ze skrzydłami z kawałków gazety - przez starsze dziecko.

ptaki w karmniku zimą, pomysł na kreatywne zajęcia plastyczne w przedszkolu

Troska o dokarmianie ptaków zimą to temat, który warto zrealizować maksymalnie angażując dziecko między innymi przez stworzenie prac plastycznych.

ptaki w karmniku, kreatywna praca plastyczna dla przedszkolaków z materiałów z recyklingu

Zachęcam również do przyjrzenia się pozostałym naszym pomysłom na karmnik dla ptaków. Zarówno prawdziwy karmnik przeznaczony do dokarmiania ptaków jak i przedstawiony w formie pracy plastycznej:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!