Wielofunkcyjny wąż z materiału wypchany mięciutką, cieplutką watoliną. Do zabawy, do przytulania i kochania a w razie mroźnej zimy zabezpieczenia okna lub drzwi od chłodu i przeciągów.

Materiały i przybory:

  • materiał
  • nożyczki
  • maszyna do szycia
  • igła i nici
  • dwa guziki
  • czerwona tasiemka ok 7 cm
  • watolina czy inaczej owata lub inne wypełnienie

1. Z materiału wycinamy prostokąt o wymiarach: 28 cm na 190 cm.

2. Materiał składamy na pół- na przodzie wycinamy zaokrągloną głowę. Na końcu materiał ścinamy tak, aby uzyskać ostro zakończony ogon węża.

3. Całość materiału obrzucamy by się nie strzępił.

4. Na początku przyszywamy język węża a następnie zszywamy głowę i bardzo niewielki fragment ciała węża. Ten fragment wywracamy na prawą stronę i przyszywamy guziki jako oczy. Ponownie odwracamy robótkę na lewą stronę.

5. Zszywamy węża od głowy do środka ciała a następnie od ogona również do środka pozostawiając niewielki otwór, przez który przewrócimy robótkę na prawą stronę.

6. Przewracamy węża na prawą stronę a następnie wypychamy go watoliną, owatą lub starymi, pociętymi szmatkami. Zaszywamy ręcznie otwór.

Gotowy wąż jest całkiem spory i może swobodnie zwinąć się w supełek:

zabawka ze skrawka wąż

Wąż na parapecie okna w pokoju mojego dziecka:

wąż do uszczelnienia okna

Świetnie trzyma ciepełko a do tego stanowi ciekawą ozdobę dziecięcego pokoju. Jak się skończą mrozy stanie się milutką przytulanką lub elementem dziecięcych zabaw:)

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!