Bardzo lubię sama przygotowywać moim dzieciom upominki. Czasem z jakiejś okazji, czasem po prostu dla przyjemności zobaczenia uśmiechu na buzi dziecka:) Ostatnio zrobiłam mojej córeczce naszyjniki z guzików. Wykorzystałam tylko znalezione w domu guziki. Taki naszyjnik z guzików może również z powodzeniem stać się prezentem z okazji Dnia Dziecka.

Materiały i przybory:

1. Z guzików układamy wybraną kompozycję. Można zrobić głowę misia, świnki, biedronkę, kwiatuszka, gąsienicę lub inny kształt w zależności od posiadanych guzików i fantazji.

2. Guziki łączymy przy pomocy kleju na gorąco. Trzeba być ostrożnym, gorące!! Próbowałam również sklejać guziki przy pomocy kleju Magic, ale niestety nie trzymały się.

guziki rezykling drugie życie

3. Z kolorowej nitki odcinamy odpowiedni fragment pozwalający swobodnie zawiesić wisiorek na szyi dziecka i przewlekamy przez wybrane dziurki. Ja przewlekałam przez uszy zwierzątek. Nitkę można również przymocować do zawieszki przy pomocy kleju na gorąco.

4. Gotowe zawieszki z guzików:

naszyjnik z guzików dla dziecka biżuteria

Każda dziewczynka będzie zachwycona takim zestawem naszyjników!

naszyjnik z guzików dla dzieci zawieszka

Starsze dziecko, które już potrafi bezpiecznie obchodzić się z klejem na gorąco, może wykonać taki naszyjnik zupełnie samodzielnie. Biżuteria z guzików jest świetnym sposobem na wyrażenie siebie i może stać się gustownym dodatkiem do stroju mniejszej i większej dziewczynki też!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!