Czas odetchnąć pełną piersią i przyszykować się do wakacji. Zapraszamy do przygotowania pięknej, kolorowej rybki pływającej w akwarium. Rybka jest świetną zapowiedzią lata i wolnego czasu spędzanego nad wodą. Tą pracę plastyczną możecie wykonać na dworze!

Materiały i przybory:

1. Papierowy filtr do kawy kładziemy na podkładce- stemplujemy go dowolnie mazakami. Pozostałe wolne miejsce malujemy farbami używając dużo wody. Pod wpływem wilgoci kolory będą się rozmywać i przenikać. Pozostawiamy do wyschnięcia.

techniki plastyczne filtr do kawy

2. Z niebieskiego papieru wycinamy duże koło- to będzie akwarium. Aby miało ładny kształt możemy odrysować talerzyk lub użyć cyrkla.

3. Z kolorowego papieru wycinamy piasek oraz wodorosty. Naklejamy je we wnętrzu akwarium.

4. Z filtra wycinamy kształt brzuszka rybki. Możemy najpierw przyszykować sobie szablon z papieru aby mieć pewność, że rybka zmieści się w przygotowanym przez nas akwarium.

5. Z papierowej serwetki wycinamy ogon oraz płetwy a następnie naklejamy je na brzuszek rybki.

rybka w akwarium kolaż

6. Rybkę przyklejamy na akwarium, rysujemy buzię i oko, przyklejamy błyszczące cekiny a klejem brokatowym rysujemy kilka unoszących się ku górze baniek powietrza.

Praca plastyczna z rybką w temacie jest świetną zapowiedzią nadchodzących wakacji.

rybka z filtra praca plastyczna

Radosnego tworzenia!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!