Zabawy sensoryczne Zima

Zima w woreczku strunowym

Krajobrazy zimowe można narysować na kartce, przygotować przestrzenną pracę plastyczną lub tak jak my- uwięzić zimę w woreczku:) A potem oglądać, dotykać i bawić się nią!

Materiały i przybory:

1. Opakowanie po jogurcie przecinamy a następnie odcinamy dno aby uzyskać jak największy kawałek plastiku. My mieliśmy jogurt bez kolorowego nadruku bezpośrednio na kubeczku.

2. Z tak przygotowanego kawałka plastiku wycinamy kształt bałwanka oraz kilku gwiazdek z pozostałości robimy konfetti przy pomocy dziurkacza.

zima konfetti

3. Na bałwanku rysujemy oczka, buzię, nosek oraz guziki.

bałwanek

4. Do woreczka strunowego wciskamy ok 50 do 100 ml bezbarwnego mydła w płynie, żelu pod prysznic lub żelu do włosów. My użyliśmy niezbyt lubianego przez nas żelu pod prysznic.

sensory bag winter zima

5. Do woreczka dodajemy sypki brokat, konfetti, bałwanka i inne powycinane z kubeczka po jogurcie kształty.

zima sypki brokat

6. Spłaszczamy delikatnie zawartość woreczka, przesuwamy niemal do zamykania woreczka i delikatnie usuwając nadmiar powietrza zamykamy woreczek. Nic się nie stanie jeśli w woreczku pozostanie odrobina powietrza, stworzy to dodatkowe przeźroczyste bąbelki. Dla bezpieczeństwa możemy zakleić brzeg woreczka taśmą klejącą.

zima w woreczku strunowym

Dla dziecka zima w woreczku to ciekawe doświadczenie i zabawa sensoryczna, na dodatek znakomicie rozwija zmysł dotyku. Jest to zabawka do wykonania przez przedszkolaka przy niewielkiej pomocy ze strony dorosłych.

woreczek sensoryczny zima

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij dla innych

Dodaj komentarz