Krajobrazy zimowe można narysować na kartce, przygotować przestrzenną pracę plastyczną lub tak jak my- uwięzić zimę w woreczku:) A potem oglądać, dotykać i bawić się nią!

Materiały i przybory:

1. Opakowanie po jogurcie przecinamy a następnie odcinamy dno aby uzyskać jak największy kawałek plastiku. My mieliśmy jogurt bez kolorowego nadruku bezpośrednio na kubeczku.

2. Z tak przygotowanego kawałka plastiku wycinamy kształt bałwanka oraz kilku gwiazdek z pozostałości robimy konfetti przy pomocy dziurkacza.

zima konfetti

3. Na bałwanku rysujemy oczka, buzię, nosek oraz guziki.

bałwanek

4. Do woreczka strunowego wciskamy ok 50 do 100 ml bezbarwnego mydła w płynie, żelu pod prysznic lub żelu do włosów. My użyliśmy niezbyt lubianego przez nas żelu pod prysznic.

sensory bag winter zima

5. Do woreczka dodajemy sypki brokat, konfetti, bałwanka i inne powycinane z kubeczka po jogurcie kształty.

zima sypki brokat

6. Spłaszczamy delikatnie zawartość woreczka, przesuwamy niemal do zamykania woreczka i delikatnie usuwając nadmiar powietrza zamykamy woreczek. Nic się nie stanie jeśli w woreczku pozostanie odrobina powietrza, stworzy to dodatkowe przeźroczyste bąbelki. Dla bezpieczeństwa możemy zakleić brzeg woreczka taśmą klejącą.

zima w woreczku strunowym

Dla dziecka zima w woreczku to ciekawe doświadczenie i zabawa sensoryczna, na dodatek znakomicie rozwija zmysł dotyku. Jest to zabawka do wykonania przez przedszkolaka przy niewielkiej pomocy ze strony dorosłych.

woreczek sensoryczny zima

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!