dzień mamy bransoletka
Dzień mamy i taty Grafomotoryka i sprawność manualna

Bransoletka – prezent dla mamy

Wiadomo, wszystkie mamusie uwielbiają dostawać od swoich dzieci prezenty🙂 Laurki, rysunki, mokre całuski i prezenciki radują wrażliwe serduszka kochanych mam. A co dopiero własnoręcznie przygotowana biżuteria! Prezentujemy wyjątkowy wzór do zrobienia bransoletki dla mamy.

dzień mamy bransoletka

Materiały i przybory:

  • koraliki Pyssla z IKEA lub koraliki HAMA
  • woskowany sznurek do biżuterii lub
  • grubsza nitka i świeczka
  • nożyczki

 

1. Szykujemy ok 70 cm woskowanego sznurka do robienia biżuterii. Możemy też wziąć zwykłą grubszą nitkę i nawoskować jej końce przeciskając i przeciągają po świeczce.

2. Na nitkę nawlekamy 3 koraliki.

3. Na jedną z nitek nawlekamy 4 koralik.

4. Przez ten sam koralik przewlekamy również drugi koniec sznurka, w taki sposób, by obie nitki przechodziły na krzyż przez koralik.

5. Zaciągamy nitki. Nawlekamy po jednym koraliku na każdą nitkę. Następnie przez trzeci koralik znowu przewlekamy dwie nitki na raz, na krzyż.

6. I znowu: po jednym koraliku na każdą z nitek i przez trzeci koralik przewlekamy nitki na krzyż. W powyższy sposób nawlekamy koraliki tak długo, aż bransoletka będzie miała odpowiednią długość.

7. Zrobienie bransoletki zajmuje dość dużo czasu. Młodsze dzieci mogą po prostu nawlec koraliki na jeden sznureczek, starsze, jeśli są wyjątkowo cierpliwe, zrobić bransoletkę z prawdziwych koralików na żyłce.

8. Na zakończenie nawlekamy po jednym koraliku na każdy sznureczek a następnie przeciągamy jedną nitkę przez środkowy koralik na początku bransoletki. Zawiązujemy solidny supełek i odcinamy resztki sznurka.

Gotowe! Najpierw trzeba wypróbować czy dobrze wyszło:)

dzień mamy prezent

To działa i jest śliczne!

A tu schemat nawlekania koralików:

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Udostępnij dla innych

Dodaj komentarz