Wiadomo, wszystkie mamusie uwielbiają dostawać od swoich dzieci prezenty🙂 Laurki, rysunki, mokre całuski i prezenciki radują wrażliwe serduszka kochanych mam. A co dopiero własnoręcznie przygotowana biżuteria! Prezentujemy wyjątkowy wzór do zrobienia bransoletki dla mamy.

Materiały i przybory:

  • koraliki Pyssla z IKEA lub koraliki HAMA
  • woskowany sznurek do biżuterii lub
  • grubsza nitka i świeczka
  • nożyczki

1. Szykujemy ok 70 cm woskowanego sznurka do robienia biżuterii. Możemy też wziąć zwykłą grubszą nitkę i nawoskować jej końce przeciskając i przeciągają po świeczce.

woskowanie nitki do biżuterii z koralików

2. Na nitkę nawlekamy 3 koraliki.

nawlekanie koralków bransoletka

3. Na jedną z nitek nawlekamy 4 koralik.

bransoletka dla mamy tutorial

4. Przez ten sam koralik przewlekamy również drugi koniec sznurka, w taki sposób, by obie nitki przechodziły na krzyż przez koralik.

diy bransoletka z koralików

5. Zaciągamy nitki. Nawlekamy po jednym koraliku na każdą nitkę. Następnie przez trzeci koralik znowu przewlekamy dwie nitki na raz, na krzyż.

bransoletka krok po kroku

6. I znowu: po jednym koraliku na każdą z nitek i przez trzeci koralik przewlekamy nitki na krzyż. W powyższy sposób nawlekamy koraliki tak długo, aż bransoletka będzie miała odpowiednią długość.

jak zrobić bransoletkę z koralików

7. Zrobienie bransoletki zajmuje dość dużo czasu. Młodsze dzieci mogą po prostu nawlec koraliki na jeden sznureczek, starsze, jeśli są wyjątkowo cierpliwe, zrobić bransoletkę z prawdziwych koralików na żyłce.

schemat wykonania bransoletki z koralików

8. Na zakończenie nawlekamy po jednym koraliku na każdy sznureczek a następnie przeciągamy jedną nitkę przez środkowy koralik na początku bransoletki. Zawiązujemy solidny supełek i odcinamy resztki sznurka.

Gotowe! Najpierw trzeba wypróbować czy dobrze wyszło:)

dzień mamy prezent

To działa i jest śliczne!

bransoletka z koralików prezent od dziecka

A tu schemat nawlekania koralików:

schemat wykonania bransoletki z koralików

Przepiękna, własnoręcznie przygotowana bransoletka na Dzień Mamy!

prezent od dziecka na dzień mamy


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!