Gromadzone na każdym kroku wakacyjne skarby to wspaniały materiał do zabawy i przygotowania niebanalnych prac plastycznych. Z zebranych nad wodą materiałów proponujemy mini-akwarium w którym pływa mała rybka. Może dziś spełni się marzenie jakiegoś dziecka?

Materiały i przybory:

  • woreczek strunowy
  • piasek, muszelki
  • brokat, cekiny
  • kawałki wstążek
  • plastikowy pojemnik np po lodach
  • nożyczki, dziurkacz
  • kubeczek do nalewania wody
  • tacka lub inne duże naczynie

1. Z plastikowego pojemnika po lodach /my użyliśmy pojemnika po lodach bakaliowych/ wycinamy kształt rybki. Przy pomocy dziurkacza biurowego robimy oczko.

2. Nad tacą lub innym płaskim, dużym naczyniem do woreczka strunowego wsypujemy piasek, brokat, cekiny, muszle i inne drobiazgi.

3. Wstążki tniemy na różnej długości kawałki i wkładamy do naszego mini-akwarium. Na koniec wrzucamy rybkę.

4. Do woreczka wlewamy około 200-300 ml wody- w zależności od jego wielkości.

5. Ostrożnie przechylamy /prawie kładziemy/ woreczek, tak aby pozbyć się zgromadzonego w nim powietrza i zamykamy dokładnie.

Nasze mini-akwarium wygląda naprawdę fantastycznie!

A tu akwarium położone na niebieskiej kartce:

Przy niewielkiej pomocy ze strony dorosłych jest to świetna praca plastyczna do wykonania dla młodszych przedszkolaków. Również doskonała do zabawy i obserwacji jak zachowują się różne przedmioty w wodzie. Wyjaśnij dziecku dlaczego jedne przedmioty opadają na dno inne unoszą się na powierzchni wody.

Polecamy bawić się na dworze lub nad pojemnikiem: po jakimś czasie lub pod wpływem intensywnej zabawy woreczek może otworzyć się lub pęknąć.

akwarium rybka zabawa plastyczna

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!