Gromadzone na każdym kroku wakacyjne skarby to wspaniały materiał do zabawy i przygotowania niebanalnych prac plastycznych. Z zebranych nad wodą materiałów proponujemy mini-akwarium w którym pływa mała rybka. Może dziś spełni się marzenie jakiegoś dziecka?

Materiały i przybory:

  • woreczek strunowy
  • piasek, muszelki
  • brokat, cekiny
  • kawałki wstążek
  • plastikowy pojemnik np.: po lodach
  • nożyczki, dziurkacz
  • kubeczek do nalewania wody
  • tacka lub inne duże naczynie

1. Z plastikowego pojemnika po lodach /my użyliśmy pojemnika po lodach bakaliowych/ wycinamy kształt rybki. Przy pomocy dziurkacza biurowego robimy oczko.

2. Nad tacą lub innym płaskim, dużym naczyniem do woreczka strunowego wsypujemy piasek, brokat, cekiny, muszle i inne drobiazgi.

3. Wstążki tniemy na różnej długości kawałki i wkładamy do naszego mini-akwarium. Na koniec wrzucamy rybkę.

4. Do woreczka wlewamy około 200-300 ml wody- w zależności od jego wielkości.

5. Ostrożnie przechylamy /prawie kładziemy/ woreczek, tak aby pozbyć się zgromadzonego w nim powietrza i zamykamy dokładnie.

Nasze mini-akwarium wygląda naprawdę fantastycznie!

A tu akwarium położone na niebieskiej kartce:

Przy niewielkiej pomocy ze strony dorosłych jest to świetna praca plastyczna do wykonania dla młodszych przedszkolaków. Również doskonała do zabawy i obserwacji jak zachowują się różne przedmioty w wodzie. Wyjaśnij dziecku dlaczego jedne przedmioty opadają na dno inne unoszą się na powierzchni wody.

Polecamy bawić się na dworze lub nad pojemnikiem: po jakimś czasie lub pod wpływem intensywnej zabawy woreczek może otworzyć się lub pęknąć.

akwarium rybka zabawa plastyczna

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zajrzyj też do innych naszych pomysłów na wykorzystanie muszelek, własnoręcznego tworzenia pamiątek z wakacji oraz prac plastycznych z rybkami w roli głównej.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!