Wiosenne słońce ożywia przyrodę! Jako jedna z pierwszych rozjaśnia okolicę kwitnąca forsycja! Ta roślina jest niesamowita- najpierw zakwita a dopiero w następnej kolejności wypuszcza zielone listki:) Po obserwacji przyrody można stworzyć piękną pracę plastyczną przedstawiającą forsycję. Proponuję pracę wykonaną z bibuły i stemplowaną korkiem!

Materiały i przybory:

  • korek i ostry nóż do wycięcia pieczątki
  • kartka na tło - niebieska
  • bibuła - zielona i brązowa
  • nożyczki
  • klej
  • farba i podkładka do malowania
  • płaski pojemnik na farbę, może być pokrywka na słoik lub plastikowe wieczko

Z korka, przy pomocy ostrego noża, wycinamy kształt kwiatuszka o czterech wąskich płatkach. Nie musi to być idealny kształt! Do pokrywki wlewamy żółtą farbę.

Z zielonej bibułki wycinamy kształt wazonu i naklejamy na kartkę. Z brązowej bibułki wycinamy wąskie paski i naklejamy jako gałązki forsycji. Jeśli smarujecie klejem bibułę to na kartce będzie się ona marszczyła, tak jak nasz wazon, natomiast jeśli klejem posmarujecie kartkę to bibułka gładko się do niej przyklei - tak jak gałązki:)

Stempel z korka moczymy w żółtej farbie i odciskamy kwiaty forsycji dookoła gałązek. Pracę pozostawiamy do wyschnięcia.

Stemplowanie korkiem to świetna zabawa a forsycja wygląda jak prawdziwa!

Wiosna i pierwsze jej kwiaty niosą tyle radości! Zachęcam serdecznie do obserwowania przyrody i odwzorowania jej w pracach plastycznych.

Zobacz inne prace plastyczne - przedwiośnie!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!