Dwa proste pomysły na jesienne bukiety z liści. W pierwszym projekcie zostały wykorzystane elementy wycięte z liści dziurkaczem ozdobnym, w drugim do stworzenia bukietu użyto liści na których narysowano markerem kwiaty. Oba projekty są fantastycznie kolorowe i kryją w sobie duszę jesieni.

Materiały i przybory:

  • świeżo zebrane kolorowe liście - my użyliśmy liści klonu
  • nożyczki
  • klej
  • dziurkacz ozdobny kółko o średnicy 3,7 cm
  • marker
  • taśma samoprzylepna

Jesienny bukiet z kółek wyciętych z liści - najwygodniej składać liście na pół i wycinać od razu po dwa kółeczka. Kształt wazonu również został wycięty z liścia i naklejony na kartkę. Dodatkowo z zielonych liści nożyczkami wycięto małe listeczki.

jesienny bukiet z liści kreatwyna praca plastyczna

Drugi pomysł na bukiet to zaokrąglenie liścia nożyczkami a następnie narysowanie na nim różnych kwiatów. Ogonki należy zostawić! Dla uzyskania przestrzennego efektu, kwiaty przyklejamy taśmą klejącą za ogonki. Najpierw przyklejamy wazon a następnie, rozpoczynając od góry kartki, przyklejamy kwiaty.

jesienny bukiet z malowanych liści dzieci

Oba bukiety prezentują się fantastycznie! Jesienne kolory są ich głównym atutem:) choć i sama praca również jest ciekawa.

Zachęcam serdecznie do przeglądania innych naszych pomysłów na prace plastyczne z liści:

praca plastyczna jesień z liści dla dzieci

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!