Wiosenny obrazek przedstawiający krokusy przygotowany w całości z opakowania po jajkach. Wystarczy wyciąć, pomalować intensywnymi kolorami, przykleić do wnętrza pokrywki i gotowe! Piękna praca z recyklingu oddająca radość nadchodzącej wiosny🙂

Materiały i przybory:

  • 2 opakowania po jajkach [ jedno na 10 jajek oraz jedno na 8 jajek]
  • nożyczki
  • farba
  • pędzel
  • podkładka
  • dobry klej do papieru
  1. Z opakowania na 8 jajek odcinamy przykrywkę - to będzie kanwa obrazka. Z opakowania na 10 jajek wycinamy kształt kwiatów krokusa a z przykrywki jego wąskie liście.

Ja wycinałam kwiaty natomiast moja córka liście:)

krokusy z opakowania po jajkach

2. Pokrywkę opakowania oraz wycięte elementy malujemy farbami. Pozostawiamy do wyschnięcia. Opakowanie po jajkach fantastycznie nasyca się kolorem i po wyschnięciu wygląda cudownie:)

prace plastyczne z recyklingu

3. Elementy przyklejamy we wnętrzu przykrywki: na początku 3 liście i dwa duże kwiaty, następnie kolejne liście i na samym końcu ostatni, najmniejszy krokus. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy wspaniały, przestrzenny efekt.

krokusy plastyka

Gotowy obrazek przedstawiający krokusy to prawdziwe dzieło sztuki:) Wspaniałego rysu nadają mu niedociągnięcia farby, przebijające fragmenty tekstu i sama idea zrobienia kwiatów z wytłoczki po jajkach...

krokusy praca plastyczna dla dzieci z recyklingu

Uwielbiam taki efekt <3

Zobacz też inne prace plastyczne dla dzieci na przedwiośnie!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!