Mała suchościeralna tablica dla dzieci do nauki pisania liter, krótkich słów, kreślenia szlaczków, rozwiązywania zadań matematycznych. Tablica została zrobiona z kartonowego opakowania po mleku i kolorowej taśmy samoprzylepnej, dosłownie w kilka chwil!

Materiały i przybory:

1. Z kartonowego opakowania po mleku lub innym napoju odcinamy wierzch i spód a następnie rozcinamy na pół. Uzyskany materiał dokładnie myjemy i wycieramy do sucha.

2. Z materiału wycinamy dwa jak największe prostokąty a następnie oklejamy brzegi kolorową taśmą samoprzylepną. Ja naklejałam taśmy na zagięcia kartonu by uzyskać jak największą przestrzeń do pisania.

tablica suchościeralna z opakowania po mleku

3. Na skuwki mazaków suchościeralnych, przy pomocy pistoletu do klejenia na gorąco, naklejamy pomponiki. Będą służyły dziecku do ścierania wykonanych napisów.

tablica suchościeralna diy dla dzieci recykling

Możemy przystąpić do pisania!

tablica suchościeralna diy nauka pisania liter

Teraz możemy zetrzeć napis przy pomocy pomponika. Można też usunąć napis chusteczką higieniczną, papierem toaletowym, małą ściereczką lub gąbką.

Tablica suchościeralna z opakowania po mleku to świetny sposób na naukę pisania liter dla przedszkolaków. Można również na niej rysować, kreślić szlaczki, rozwiązywać zadania matematyczne. To super frajda w pisanie i zmazywanie! A do tego wykonanie takiej tablicy zajmie dosłownie 5 minut i nic nie kosztuje:)

tablica suchościeralna dla dzieci z recyklingu