Niezmiennie jesień, a szczególnie listopad, kojarzy się z deszczem, kaloszami i parasolem. Dziś proponujemy witraż w kształcie tęczowej parasolki. Mamy nadzieję, że wykonanie parasolki umili niejednemu dziecku pochmurny dzień.

Materiały i przybory:

  • kartka czarnego papieru technicznego
  • ołówek
  • nożyczki
  • gładka bibuła
  • klej

1. Na kartce czarnego papieru technicznego rysujemy kształt parasola. Można użyć ołówka lub białej kredki. Rozpoczynając od środka parasola rysujemy kolejno trójkąty, które w następnej kolejności podkleimy bibułką.

2. Przy pomocy ostrych nożyczek wycinamy parasol i wewnętrzne trójkąty. Pamiętamy aby paseczki oddzielające kolejne trójkąty nie były zbyt wąskie. Nie należy się martwić nawet jeśli nawet przypadkowo przetniemy jeden z paseczków. Całość i tak będzie się trzymać po podklejeniu bibułą.

praca plastyczna na listopad

3. Na parasolce kładziemy kawałek gładkiej bibuły, ołówkiem odrysowujemy trójkąt i wycinamy go. Trójkąt z bibuły powinien być szerszy niż wycięty otwór w szablonie parasolki.

4. Smarujemy klejem obrzeża do których przykleimy bibułę. Pamiętamy, aby przyklejać bibułkę do szablonu parasolki z tej strony, na której pozostały ślady ołówka.

5. Kolejno odrysowujemy i przyklejamy do szablonu wybrane kolory gładkiej bibuły.

Mając w oknie taką tęczową parasolkę, nie groźne nam już będzie spoglądanie na deszczowy listopad🙂

praca plastyczna listopad parasolka

Zapisz

Zapisz