Niezmiennie jesień, a szczególnie listopad, kojarzy się z deszczem, kaloszami i parasolem. Dziś proponujemy witraż w kształcie tęczowej parasolki. Mamy nadzieję, że wykonanie parasolki umili niejednemu dziecku pochmurny dzień.

Materiały i przybory:

  • kartka czarnego papieru technicznego
  • ołówek
  • nożyczki
  • gładka bibuła
  • klej

1. Na kartce czarnego papieru technicznego rysujemy kształt parasola. Można użyć ołówka lub białej kredki. Rozpoczynając od środka parasola rysujemy kolejno trójkąty, które w następnej kolejności podkleimy bibułką.

witraż jesienna parasolka

2. Przy pomocy ostrych nożyczek wycinamy parasol i wewnętrzne trójkąty. Pamiętamy aby paseczki oddzielające kolejne trójkąty nie były zbyt wąskie. Nie należy się martwić nawet jeśli nawet przypadkowo przetniemy jeden z paseczków. Całość i tak będzie się trzymać po podklejeniu bibułą.

praca plastyczna na listopad

3. Na parasolce kładziemy kawałek gładkiej bibuły, ołówkiem odrysowujemy trójkąt i wycinamy go. Trójkąt z bibuły powinien być szerszy niż wycięty otwór w szablonie parasolki.

witraz parasolka

4. Smarujemy klejem obrzeża do których przykleimy bibułę. Pamiętamy, aby przyklejać bibułkę do szablonu parasolki z tej strony, na której pozostały ślady ołówka.

witraż jesienny dyi

5. Kolejno odrysowujemy i przyklejamy do szablonu wybrane kolory gładkiej bibuły.

listopadowy parasol praca plastyczna

Mając w oknie taką tęczową parasolkę, nie groźne nam już będzie spoglądanie na deszczowy listopad🙂

praca plastyczna listopad tęczowa parasolka

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!