Pomysłów na zdobienie pisanek jest tyle, że nigdy nie wiadomo na co zdecydować się danego roku. W zależności od wieku dzieci, które zabierają się za robienie pisanek, można wykorzystać w różny sposób bibułkę. Najprostsze jest oklejanie fragmentami bibułki, nieco trudniejsze skręcanie z bibuły sznureczków i oklejanie nimi wydmuszek. My w tym roku zdecydowaliśmy się na ten drugi sposób – efekt pracy 6 latki i nastolatka – widzicie na zdjęciach:)

Materiały i przybory:

  • wydmuszki
  • bibuła
  • nożyczki
  • dobry klej, na przykład introligatorski
  • ewentualnie podstawka pod jajko

Bibułę tniemy na długie paski o szerokości około 1,5 cm. Kolejne pasy bibuły skręcamy w palcach. To dość pracochłonne zajęcie i zdecydowanie wymagające cierpliwości. Ta praca to dobry moment na swobodną rozmowę z dziećmi:)

Sznureczki skręcone z bibuły naklejamy na wydmuszkę. Rozpoczynamy od zwinięcia niewielkiego fragmentu bibułkowego sznureczka na kształt ślimaka i naklejenia go na spód wydmuszki. Następnie smarujemy klejem niewielki fragment wydmuszki i owijamy sznureczkiem wydmuszkę. Po oklejeniu wybranego fragmentu wydmuszki sznureczek odcinamy.

Oklejanie wydmuszek w kolorowe paski idzie szybko! Można również wyklejać bardziej skomplikowane wzory: kółka, bazie, bociana, wiosenne kwiaty ale to już praca dla nastolatków i dorosłych:)

W ten sam sposób wydmuszki można również oklejać grubą włóczką, naturalnym sznurkiem lub gotowymi papierowymi sznurkami.

Radosnego i twórczo spędzonego czasu!