Dzieci kochają pamiątki z wakacji! Drobiazgi, w których zaklęty jest beztroski czas spędzony na wyjeździe, jeszcze długo przypominają o letnim słońcu, szumie drzew i ciepłym piasku... Dziś proponujemy przygotowanie wakacyjnych pamiątek z wykorzystaniem masy plastycznej i muszelek. Do tego kolorowa farba i wakacyjne wspomnienia DIY gotowe!

Materiały i przybory:

Z masy plastycznej formujemy niewielki placuszek. Można go uformować w palcach lub użyć dziecinnego wałka do ciasta. Placek powinien być raczej cienki, aby dobrze sechł, choć na tyle gruby, by swobodnie dało się wcisną w niego muszelki czy kamyczek. Do masy plastycznej wciskamy muszelki, kamyki, malutkie szyszki, patyczki lub inne przywiezione z urlopu drobiazgi.
Całość pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli dziecko zbyt delikatnie wcisnęło muszelkę i wypadła ona w trakcie suszenia - to nic nie szkodzi - wystarczy potem przykleić ją na miejsce przy użyciu kleju np. Magic. Bardzo dobrze łączy takie materiały:)

My do wykonania tych czterech pamiątek wykorzystaliśmy masę plastyczną o nazwie: zimna porcelana. Masa została przygotowana wg tego przepisu, z całego opakowania sody.
Gotową, wyschniętą już pracę możemy pomalować farbami. Można też zostawić naturalną i też będzie piękna! Wszystko zależy od Waszych upodobań!

Bardzo mi się podoba połączenie niebieskiego koloru z zielonym:) I projekt tych prześlicznych gębusi też:)

Takie wakacyjne wspomnienia utrwalone w masie plastycznej mogą stać się zarówno pamiątką dla samego dziecka jak i podarunkiem dla bliskich osób!

Zachęcam również do przyjrzenia się innym naszym pomysłom na prace plastyczne z wykorzystaniem muszli.

Radosnego tworzenia!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!