Początek letniej przygody kojarzy mi się nieodmiennie z czereśniami. Kiedy byłam mała właziłam z siostrami na drzewa czereśni i siedziałyśmy tam tak długo, aż objadłyśmy się jak szpaki:) Dziś mój starszy syn wchodzi na czereśnię a mała czeka pod drzewem na zbiory. W tym sielankowym klimacie powstał breloczek do kluczy z ręcznie robionych pomponików i filcu. Ozdobi moje klucze do pracy!

Materiały i przybory:

  • czerwona włóczka
  • brązowa mulina
  • zielony filc
  • kółeczko do mocowania kluczy
  • nożyczki
  • widelec
  • igła i nitka
  • papier

1. Czerwoną włóczkę nawijamy na widelec. Trzeba jej naprawdę sporo, by pomponik był grubiutki. W tym zadaniu dzielnie pomagała mi córeczka.

ręcznie robiony pomponik na widelcu

2. Z brązowej muliny odcinamy 3 dłuższe nitki. Składamy je razem i umieszczamy na środku kłębuszka włóczki na widelcu a następnie bardzo mocno związujemy.

pomponik diy na widelcu

3. Zdejmujemy kłębuszek z widelca a następnie przekładamy brązową nitkę na drugą stronę i jeszcze raz związujemy najmocniej jak umiemy.

jak zrobić pomponik na widelcu

4. Przecinamy nici kłębuszka a następnie strzyżemy równiutko aż do uzyskania kształtnej kulki. Trzeba uważać by nie obciąć brązowej nici!

pomponik diy z włóczki

5. Teraz zaplatamy brązową mulinę w warkoczyk - to będzie ogonek czereśni.

czereśnia z pomponika diy dzieci

W ten sposób robimy również drugą czereśnię do kompletu.

6. Z zielonego filcu wycinamy kształt liścia. Ja zrobiłam sobie najpierw szablon z papieru, żeby nie marnować filcu.

liść z filcu

7. Ogonki czereśni zawiązujemy na supeł NA KÓŁECZKU do mocowania klucza a następnie do powstałego supła przyszywamy zielony, filcowy listek. Nadmiar nici obcinamy.

czereśnie z pomponików breloczek do kluczy

Tak powstały breloczek do kluczy w kształcie czereśni z ręcznie robionych pomponików to piękny upominek dla bliskiej osoby. Zwłaszcza lubiącej czereśnie tak, jak ja 🙂

breloczek do kluczy czereśnie z pomponików dzieci


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!