W naszym życiu pojawił się pies i różne psie sprawy. Takie na przykład woreczki na psie potrzeby... Idzie ich sporo, są biodegradowalne i na dodatek nawinięte na tekturową, twardą rolkę. Z tych rolek zrobiliśmy fletnię! Prawdziwą, solidnie grającą fletnię🙂 Fletnię można zrobić również ze słomek do napoi. Te grube, biodegradowalne, sprawdzą się równie dobrze.

Materiały i przybory:

  • tekturowe roli po woreczkach - 5 sztuk - lub grube, biodegradowalne słomki
  • ostry nożyk do cięcia
  • klej do klejenia na gorąco
  • klej Magic lub CR
  • ozdobna taśma klejąca

Tekturowe rolki przycinamy w taki sposób, by utworzyły schodki. Trzeba być ostrożnym, bo są naprawdę twarde!

Kolejne rolki sklejamy ze sobą przy użyciu mocnego kleju do papieru np.: Magic. Rolki muszą być ułożone w taki sposób, by z jednej strony pozostawały w prostej linii a na dole: od najdłuższej do najkrótszej. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Każdą z rolek na dole zaklejamy przy użyciu kleju na gorąco. Musi być to być cienka a jednocześnie szczelna powierzchnia. Mi nie udało się tego zrobić idealnie więc wszelkie otworki wypełniłam grubą warstwą kleju Magic. Tylko szczelne zaklejenie dołu tutki pozwoli nam uzyskać dźwięk z fletni.

Dla ozdoby oklejamy fletnię kawałkiem kolorowej taśmy klejącej.

Na fletni gramy przykładając ją do dolnej wargi i dmuchając. Dźwięk powstaje mocny i czysty taki jak wtedy, gdy dmuchamy do pustej szklanej butelki.

Zobacz też inne nasze pomysły na wykonane domowym sposobem instrumenty muzyczne:


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!