Mini-gra zręcznościowa z kulkami – w całości wykonana z recyklingu! Zadaniem dziecka jest takie poruszanie zabawką, by trafić kulkami do specjalnych dziurek na małej planszy. Zabawka rozwija koncentrację, ćwiczy precyzję, koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność manualną.

Materiały i przybory:

  • styropianowa pokrywka
  • plastikowa, przeźroczysta pokrywka
  • czarny marker
  • flamastry
  • długopis
  • kilka koralików

Wśród pokrywek należy odnaleźć dwie pasujące do siebie- u mnie była to styropianowa pokrywka z jedzenia na wynos i przeźroczysta pokrywka z serka ricotta. Te dwie pokrywki idealnie wpasowały się w siebie:)

Na spodzie styropianowej pokrywki czarnym markerem rysujemy dowolny obrazek- my narysowaliśmy łąkę z kwiatkami. Kwiatki kolorujemy mazakami nie przyciskając mazaków do powierzchni. Oczywiście miłośnikom innych widoczków można narysować to o co poproszą, a starsze dzieci mogą przygotować obrazek zupełnie samodzielnie!

Przy pomocy drugiej strony długopisu w środeczkach kwiatków “wyduszamy” wgłębienie – robimy to na płaskiej powierzchni – nie w powietrzu, bo można zrobić dziurę na wylot. Trzeba tak mocno przycisnąć długopis, by w styropianie zrobiło się obniżenie w którym z łatwością unieruchomi się koralik.

kreatywny pomysł na zabawki zręcznościowe dla dzieci

Na styropianową pokrywkę kładziemy kilka dopasowanych wielkościowo kulek – u nas są to niewielkie idealnie okrągłe koraliki – i przykrywamy plastikową pokrywką. Kulki muszą swobodnie poruszać się w zabawce.

kreatywna gra zręcznościowa dla dzieci, kulki

Teraz trzeba tak ruszać zabawką, by wszystkie kulki powpadały do środeczków kwiatków. Miłej zabawy!

Pomysłowa gra zręcznościowa dla dzieci z materiałów z recyklingu

Uwielbiam takie wykorzystanie materiałów! Śliczna, super działająca gra w całości wykonana z rzeczy z odzysku <3 A co najważniejsze – świetnie sprawdziła się w rękach dziecka!

Serdecznie zachęcam do wspólnego tworzenia:)