Słoneczniki to dla mnie symbol wakacyjnej pogody! Są piękne, radosne i fascynujące! Wszyscy wiedzą, że ich kwiaty kierują się w stronę słońca i przez cały dzień podążają za nim. Ale czy wiecie, że po zachodzie słońca słoneczniki zwracają swoje kwiatostany na wschód?? Zaobserwowaliśmy to podróżując nocą wzdłuż słonecznikowych pól:) Jeśli tak jak my kochacie te kwiaty, to z pewnością spodoba się Wam nasza plastyczna propozycja: a mianowicie słoneczniki wyklejane plasteliną!

Do przygotowania słoneczników potrzebna jest kartka papieru z wydrukowanym wzorem, kredki, plastelina, wykałaczka oraz nożyczki. Poniżej znajduje się link z bezpłatnym wzorem - szablon zawiera dwa słoneczniki w oddzielnych ramkach, umieszczone na jednej kartce papieru.

Wykonanie słoneczników rozpoczynamy od pokolorowania tła! Można zrobić je jednolicie lub tak jak jest to widoczne na zdjęciu, dorysować zielone pole, niebo i słońce. Następnie wyklejamy słonecznik plasteliną: liście, łodygę i cały kwiat. Aby nadać przestrzenną fakturę- środek dziurkujemy wykałaczką! Ta praca spodoba się dzieciom najbardziej:)

slonecznik wzór do wydrukowania dla dzieci słonecznik

Gdy cały słonecznik jest już wyklejony plasteliną przystępujemy do zrobienia ramki. My do tego celu używamy starej, pochodzącej z odzysku plasteliny. Są to zgniecione w kulę stare plastelinowe figurki... Dzięki temu ramka ma nietuzinkowy kolor a także pozwala dziecku dostrzec możliwość powtórnego wykorzystywania rzeczy!

słonecznik kreatywna praca plastyczna przedszkole świetlica

Przyznajcie sami, że efekt końcowy jest po prostu fantastyczny!! Słonecznik wygląda jak prawdziwy:)

słonecznik wyklejany plasteliną darmowy szablon

Zapraszam również do przeglądania innych naszych pomysłów na prace plastyczne z plasteliny , różnych letnich prac oraz prac plastycznych z szablonami do wydruku!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!