To szybka, zręcznościowa zabawa na długie zimowe wieczory. Kto złapie gwiazdkę może liczyć na spełnienie jednego życzenia, całuska od mamy lub słodką nagrodę:)

spadające gwiazdki

Materiały i przybory: 

Należy przygotować o jedną mniej gwiazdkę niż liczba dzieci biorących udział w zabawie.

1. Obrysuj okrągłą foremkę do dużych ciasteczek na cienkim papierze. Wytnij odpowiednią ilość kółek.

2. Na lewej stronie tekturki falistej obrysuj foremkę w kształcie gwiazdki tyle razy ile masz przygotowanych kółek. Wytnij gwiazdki.

3. Naklej gwiazdki na środki kółeczek.

4. Potnij sznurek na kawałki metrowej długości i dowiąż je do spinaczy biurowych. Przymocuj po jednym spinaczu do każdej gwiazdki.

Reguły zabawy:

Jedno z dzieci jest łowcą gwiazd. Pozostałe dzieci sprawiają, aby gwiazdki unosiły się wysoko na niebie: biorą koniec nitki do ręki i szybko biegają. Gwiazdki powinny unosić się naprawdę wysoko, najlepiej ponad głowami dzieci. Kiedy gwiezdny łowca chwyci gwiazdkę, odczepi się od niej spinacz i gwiazdka zostanie w rękach łowcy.

Czyja gwiazdka zostanie złapana ostatnia? Które z dzieci jest najlepszym łowcą?

Można przygotować słodkie nagrody dla najlepszego łowcy, wymyślać życzenia do spełnia lub po prostu przytulić w nagrodę swoje małe Gwiazdki:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!