Poznawanie części ciała przez maluchy to jedna z pierwszych zabaw rozwijających sprawność językową. Dotykanie, wskazywanie a na końcu nazywanie części ciała to ulubione zajęcie starszych niemowlaków. Można również zaproponować dziecku oglądanie własnoręcznie przygotowanej książeczki z ilustracjami wyciętymi z gazety.

Materiały i przybory:

  • kolorowy i biały papier
  • nożyczki
  • zszywacz
  • gazeta
  • dziurkacz ozdobny w kształcie koła
  • mazak

1. Kolorową kartkę papieru oraz dwie białe przecinamy na pół, składamy a następnie łączymy zszywaczem aby uzyskać książeczkę.

2. Z gazety wycinamy obrazki przedstawiające różne części ciała dorosłych i dzieci.

3. Przygotowane ilustracje przyklejamy na kolejnych kartkach książeczki a następnie podpisujemy.

nazywanie części ciała niemowlęta

książeczka małe dzieci nazywanie części ciała

części ciała obrazki dla malucha

Dziecku, które już świetnie sobie radzi z nazywaniem podstawowych części ciała podpowiedz słowa nie używane przez nie do tej pory, na przykład: brew, łokieć, plecy, ramię. Dzięki temu maluch w naturalny sposób poszerza swój zasób słownictwa!

części ciała książeczka dla maluchów

Twórzcie rzeczy dla dzieci i ze swoimi dziećmi. To wspaniała inwestycja w rozwój Waszych dzieci i niezapomniana przygoda w twórcze odkrywanie świata!

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!