Czas rozpocząć odliczanie dni do nadejścia wiosny! Intensywnie świecące słońce wydobywa z głębi ziemi najpiękniejsze rośliny. Wśród naszych propozycji prac plastycznych również pojawiają się wiosenne kwiaty: dziś hiacynt! Przygotowaliśmy go przy użyciu korka - zobaczcie!

Materiały i przybory:

  • biała kartka
  • farby, pędzel, podkładka
  • korek
  • ostry nożyk
  • nożyczki
  • klej

1. Przygotowujemy pieczątkę przedstawiającą pojedynczy kwiatuszek hiacynta. Do tego potrzebujemy korka od wina w którym wycinamy rowki w taki sposób, jak to pokazano na zdjęciu. To zadanie dla dorosłego- trzeba być naprawdę ostrożnym!

hiacynt stemplowanie korkiem

2. Na białej kartce rysujemy łodyżki hiacyntów a następnie stemplujemy dookoła przygotowaną wcześniej pieczątką. Pozostawiamy do wyschnięcia.

hiacynty przedszkolaki

3. Nieduży fragment oddzielnej białek kartki zamalowujemy na zielono, pozostawiamy do wyschnięcia a następnie wycinamy z niego zielone listki. Wycięte liście naklejamy przy hiacyntach.

hiacynty praca plastyczna dzieci

Gotowa praca plastyczna przedstawiająca hiacynty:

hiacynty praca plastyczna stemplowana korkiem

Zamiast pieczątki z korka można również użyć gotowych piankowych stempelków lub nakleić samoprzylepną piankową naklejkę- kwiatuszek na plastikową nakrętkę.

 


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!