Dziś rano pokusiliśmy się o proste zadanie rozwijające kreatywność. W rysowaniu wykorzystywaliśmy kształty kółek, tak by powstało jak najwięcej różnorodnych rzeczy. Rysunki powinny być na tyle jednoznaczne, aby każdy mógł rozpoznać, co zostało narysowane. W wersji dla dzieci polecamy kolorowe kółeczka przygotowane przy pomocy dziurkacza. To zadanie to świetny akcent w czasie celebrowania Dnia Kropki obchodzonego 15 września.

Materiały i przybory:

1. Przy pomocy dziurkacza robimy dużo kolorowych kółek. Wykorzystujemy wszystkie skrawki papierów, które nam pozostały po innych pracach plastycznych. Nasz dziurkacz robi kółka o średnicy 2,5 cm.

2. Przyklejamy na białej kartce kolejne kółeczka. Zadaniem dziecka jest wymyślić, czym takie kółeczko może się stać. Najprostsze wzory to słonko, kwiatek, lizak...

3. Wystarczy pokazać na czym polega zabawa i podziwiać wyobraźnię oraz kreatywność dzieci. Jestem pewna, że będziecie zadziwieni, tym co maluchy potrafią zaobaczyć w prostym kółku!

Miłej zabawy!!

kreatywnie z kółka

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!