Wiewiórki z rolek po papierze to twórcza praca plastyczna z recyklingu na jesień. Zastosowanie rolek po papierze toaletowym sprzyja kreatywnemu wykorzystaniu dostępnych materiałów i oszczędza zużycie papieru.

Materiały i przybory:

  • rolki po papierze toaletowym
  • pomarańczowy papier
  • farby, pędzel, podkładka
  • nożyczki
  • klej
  • zszywacz biurowy
  • ołówek i czarny mazak lub marker
  • oczy samoprzylepne naklejki lub biały papier
  • liść i orzech do dekoracji

Pracę nad wykonaniem wiewiórek rozpoczynamy pod pomalowania rolek po papierze toaletowym na pomarańczowo. Możemy to wykonać dzień wcześniej, ponieważ muszą wyschnąć.

Przewrotnie wykonanie wiewiórki rozpoczynamy od przygotowania ogona.
Rolkę po papierze kładziemy na pomarańczowym papierze i wycinamy kawałek - mniej więcej wielkości rolki. Z jednej strony lekko zaokrąglamy. Brzegi nacinamy płytko nożyczkami a następnie podkręcamy. Przyciskamy otwarte nożyczki do brzegu papieru i dociskając kciukiem papier do krawędzi nożyczek, przeciągamy go.

wiewiórka praca plastyczna dzieci

Teraz rolkę po papierze lekko spłaszczamy a następnie przecinamy na dwie części. Powstaną z nich: brzuch i głowa wiewiórki.
Aby przygotować brzuszek bierzemy jedną część pomalowanej rolki i rozcinamy ją. Z jednej strony rysujemy półokrągły kształt i wycinamy go - to będą przednie nogi. Krawędzie rolki z przodu i z tyłu odginamy na zewnątrz, tak jak to pokazano na zdjęciu.

wiewiórka praca plastyczna z recyklingu

Z drugiej części rolki robimy głowę: spłaszczamy ją i w jednym miejscu zszywamy zszywaczem biurowym. Rysujemy ołówkiem zaokrąglone brzegi na dole i niewielki trójkąty u góry, by powstały uszy i grzywka a następnie odcinamy je. Uszy powinny pozostać złączone natomiast w grzywce odcinamy brzeg papieru. Grzywkę lekko nacinamy i zaginamy na pyszczek.
Oczy naklejamy [lub możemy narysować je na białym papierze, wyciąć i nakleić], nos i pyszczek rysujemy czarnym mazakiem lub markerem.

wiewiórka kreatywna praca plastyczna

Gotowe elementy łączymy. Głowę z brzuszkiem przy pomocy zszywacza biurowego, ogon przyklejamy. Wiewiórkę stawiamy na liściu i dokładamy jej orzeszek!

wiewiórka kreatywna praca twórcza z recyklingu edukacja

Wiewiórki prezentują się bardzo naturalnie. Stabilnie stoją i mogą posłużyć nie tylko do ozdoby ale i do zabawy!

wiewiórka jesień praca twórcza z recyklingu

Ta jesienna praca twórcza świetnie się sprawdzi na przykład w świetlicy szkolnej.

Radosnej zabawy!

Zobacz też inne nasze pomysły plastyczne na wiewiórki.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!