Klimatyczne, dekoracyjne lampiony z jesiennych liści do wykonania w prosty sposób przez dzieci. Wykonane na bazie kalki technicznej i naturalnych, świeżo zebranych liści stanowią piękny element jesiennego wystroju pokoju. Dzięki użyciu półprzeźroczystej kalki technicznej lampiony prezentują się pięknie, zarówno postawione na parapecie oświetlanym słońcem, jak i wieczorem z włożonymi do środka lampkami z girlandy świetlnej.

Materiały i przybory:

  • kalka techniczna
  • szary papier
  • świeże liście [nie mogą być ususzone - muszę pozostać elastyczne]
  • nożyczki
  • mocny klej
  • zszywacz biurowy
  • taśma samoprzylepna
  • opcjonalnie: girlanda świetlna z samymi światełkami
prosty lampion z jesiennych liści

Szary papier składamy wzdłuż dłuższego boku dwa razy na pół. Po rozłożeniu kartki odcinamy 1/4 część papieru tak, by uzyskać długi pasek. Ten pasek przerywamy na pół i przyklejamy na dole i górze kartki kalki technicznej. To będzie obrzeże lampionu.
Naturalne liście, w różnych kolorach i kształtach przyklejamy do kalki. Pozostawiamy do wyschnięcia kleju. By liście przykleiły się całą swą powierzchnią do kalki, można położyć na nich książkę.

jesienny lampion z liści

Jeśli ogonki z liści odstają można je obciąć nożyczkami lub przykleić niewielkimi skrawkami taśmy samoprzylepnej.
Kalkę techniczną, z naklejonymi na nią brzegami z szarego papieru i liśćmi zwijamy delikatnie w rulon. Brzegi łączymy zszywaczem biurowym lub sklejamy taśmą samoprzylepną.

prosty lampion z jesiennych liści

Gotowe lampiony:

naturalny lampion z jesiennych liści

Dzięki użyciu półprzeźroczystej kalki technicznej lampiony prezentują się pięknie zarówno postawione na parapecie oświetlanym słońcem jak i wieczorem z włożonymi do środka lampkami z girlandy świetlnej.

proste lampiony z liści praca plastyczna jesień

Zobacz też inne nasze pomysły na prace plastyczne z liści:

jesienne liście prace plastyczne dla dzieci


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!