W tym roku do zestawu wielkanocnych dekoracji dołączyły zawieszki z kurczakami. Do zrobienia ich tradycyjnie potrzebne będą: kółeczka, pióreczka i koraliki w żywych wiosennych kolorkach. Kurczaczki tradycyjnie zwiastują Wielkanoc i nadchodzącą wiosnę.

Materiały i przybory:

  • zielony sznurek
  • odrobina kolorowego sizalu
  • żółta tektura falista
  • biały i czerwony papier
  • koraliki
  • pompony
  • piórka
  • ołówek, nożyczki, czarny marker
  • klej i taśma klejąca

1. Na żółtej tekturze falistej stawiamy do góry dnem szklankę, odrysowujemy ją i wycinamy powstałe kółko.

2. Z czerwonego papieru wycinamy trójkąt na dziób a z białego dwa kółka na oczy. Na kółeczkach rysujemy czarne kropki. Wycięte elementy naklejamy na wcześniej przygotowane kółko z tektury falistej.

wiosenna zawieszka z kurczakiem diy dzieci

3. Z zielonego sznurka odcinamy kawałek długości około 50 cm. Z sizalu robimy kokardkę i przywiązujemy ją do sznurka. To będzie koniec naszej zawieszki:)

4. Na sznurek nawlekamy kilka drewnianych, kolorowych koralików. Następnie na wysokości około 30 cm wiążemy duży supeł i znowu nawlekamy kilka koralików. Na końcu nitki zawiązujemy sporą pętelkę do zwieszania. Niepotrzebny odcinek sznurka odcinamy.

kurczak na wielkanoc przestrzenna praca plastyczna dla przedszkolaków

5. Kurczaka przyklejamy do sznurka taśmą samoprzylepną pomiędzy koralikami. Do kurczaczka przyklejamy kolorowe piórko jako ogon.

kurczak praca plastyczna dla dzieci

6. Na koniec przyklejamy kolorowe pomponiki do zamaskowania supełków: na dole zawieszki i przy górnej pętelce do zawieszania. Użyliśmy do tego kleju magic i taśmy samoprzylepnej.

zawieszki z kurczakami wielkanoc

Słodkie wielkanocne kurczaki spoglądają na nas z ukosa!

wielkanocne kurczaki dla dzieci

Kurczaki, piórka, żywe, wiosenne kolory! Te elementy dekoracji znakomicie oddają charakter Świąt Wielkanocnych a prostota wykonania zachęca do wspólnego tworzenia. Oczywiście nasze  wielkanocne zawieszki mogą stać się świątecznym upominkiem dla odwiedzanych przez nas krewnych i znajomych:)

wielkanocne zawieszki z kurczakami diy


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!