"Kurczątko" to własnoręcznie przygotowana książeczka dla dziecka o wiosenno-świątecznej tematyce. Młodszemu dziecku możemy przygotować własnoręcznie, a starsze dziecko może zrobić książeczkę zupełnie samodzielnie. Książeczkę możemy zrobić wspólnie, rodzinnie. Ważne, żeby dobrze się razem bawić 🙂

Materiały i narzędzia:

1. Błękitny papier tniemy na 6 karteczek wielkości 10x15 cm, tak aby kartki pasowały do albumu na pojedyncze zdjęcia.

2. Drukujemy tekst wierszyka:

Kurczątko

Kurczątko z jajeczka się urodziło,

główkę najpierw wychyliło,

na dwie nóżki wyskoczyło,

czarne oczko otworzyło,

dziobek mały rozchyliło,

że jest głodne zakwiliło!

3. Tekst wierszyka tniemy na linijki. Przyklejamy na kolejnych karteczkach. Z resztek papieru przygotowujemy obrazki i naklejamy tworząc ilustrację tekstu.

rysowane wierszyki kurczątko

4. Z mini-albumu na zdjęcia wycinamy 6 foliowych koszulek w taki sposób, by nadal pozostały połączone. Wkładamy kolejne strony tworząc książeczkę.

Fajny wierszyk, samodzielnie ilustrowany sprawi, że dziecko będzie oglądało książeczkę po wielokroć, a tekst wierszyka będzie pamiętało jeszcze dłuuugo.

kurczątko - książeczka

Książeczka "Kurczątko" to idealne zadanie do wykonania w czasie wiosny a szczególnie w okresie Świąt Wielkanocnych. Oczywiście można również po prostu mówić wierszyk i jednocześnie ilustrować go dla dziecka rysując kolejne elementy zgodnie z treścią aż dziecko będzie potrafiło zrobić to samodzielnie. To dobre zadanie na chwilę wytchnienia w czasie świątecznego popołudnia.

Radosnych Świąt w rodzinnym gronie!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!