Jak zima to oczywiście pora na bałwanki! W każdej formie: najprawdziwsze z prawdziwych ulepione ze śniegu, ulepione z masy solnej, narysowane lub wyklejone na papierze... płaskie i przestrzenne. Do zabawy, nauki i jako sposób na nudę:) My zapraszamy do zrobienia bałwanka z papierowych serwetek.

Materiały i przybory:

1. Przyklejamy na kartce papierowe serwetki na kształt bałwanka. Większa kulka to cała serwetka, mniejsza kulka na głowę to serwetka z obciętym na ok. 1 cm brzegiem. Skrawków po wycinaniu nie wyrzucajcie- zrobimy z nich zaspy śniegowe.

2. Z kolorowego papieru wycinamy kapelusz, nos, uśmiech bałwanka i oczywiście naklejamy!

3. Z kolorowych wstążeczek robimy kokardę pod szyję bałwankowi i miotłę. Można użyć prawdziwych atłasowych wstążeczek lub tak jak my wstążeczek od kwiatków.

4. Na bałwanku malujemy oczka i guziki a także ręce. Białą farbą malujemy śniegowe górki, których krawędzie to przyklejone wcześniej skrawki serwetki.

5. Paluszek moczymy  białej farbie i malujemy padający śnieżek. I bałwanek gotowy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zachęcam do przejrzenia innych naszych pomysłów na bałwanki!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!