Bajeczne wzory, wykropkowane linie do rysowania po śladzie, gotowe napisy i mnóstwo pomysłów na wykonanie świątecznej kartki przez dzieci. Przygotowałam 34 wzory na bożonarodzeniowe kartki z: Mikołajem, reniferem, aniołkami, choinką, bałwankiem, piernikowymi ludzikami, śnieżną kulą... Wybór jest ogromny i każde dziecko znajdzie coś dla siebie:) Wydrukowany szablon można pokolorować dowolną techniką a następnie ozdobić dodatkowym elementami dekoracyjnymi, dzięki temu w łatwy sposób można dostosować kartkę do upodobań i możliwości dziecka.

Aby przygotować kartkę świąteczną należy wybrać wzór, wydrukować - najlepiej na nieco grubszym papierze, kartkę złożyć na pół wzdłuż przerywanej linii i pomalować.

Szablon można wyciąć i nakleić na kartkę z kolorowego bloku technicznego. Będzie świetnie się prezentowała! Można też wydrukować od razu na kolorowym papierze, nie trzeba będzie wtedy kolorować tła a i wypisane życzenia będą wyglądały elegancko.

Kartka świąteczna z Mikołajem

Przygotowałam 11 różnych wzorów kartek z Mikołajem - z choinką, prezentami, na łyżwach, w saniach 🙂 A wszystkie uśmiechnięte i radosne w oczekiwaniu na święta! Pod obrazkiem, w linku do pobrania znajduje się cały zestaw szablonów, zebrany w jednym pliku zbiorczym. Trzeba na to zwrócić uwagę przy drukowaniu!

Kartka świąteczna z Mikołajem - szablon do wydrukowania dla dzieci wzór

Kartka świąteczna z reniferem

Nieodłącznym towarzyszem Mikołaja jest oczywiście dzielny i pracowity renifer! W końcu bez niego, kto ciągnął by te wyładowane prezentami sanie? Poniżej znajdziecie aż 6 różnych wzorów na kartki świąteczne z reniferami! Do wybory, do koloru - każdemu według upodobań:)

Kartka świąteczna z reniferami - szablon do wydrukowania dla dzieci

Kartka świąteczna z bałwankiem

Kartki świąteczne z motywem bałwanka to chyba jeden z moich ulubionych wzorów. Dla mnie bałwanek to symbol zimowej radości, której może doświadczyć każdy, kto nie boi się zmoczyć rękawiczek przy jego lepieniu:)

Kartka świąteczna z bałwankiem - wzór do wydrukowania dla dzieci szablon do pobrania

Kartka świąteczna z aniołkiem

Kolejnym symbolem świąt Bożego Narodzenia jest aniołek. Przygotowałam 7 różnych karteczek z motywem aniołka-dziewczynki i aniołka-chłopczyka. Tak jak w pozostałych załącznikach, w jednym pliku znajduje się kilka wzorów. Zanim wydrukujecie, zwróćcie na to uwagę!
Ten wzór aż się prosi o dodatkową dekorację! Można dorysować gwiazdki, płatki śniegu lub nakleić błyszczące cekiny czy inne mieniące się dodatki.
Do poprawiania po linii można też użyć kolorowych długopisów żelowych.

Kartka świąteczna z aniołkiem - wzór do wydrukowania dla dzieci szablon do pobrania

Kartka świąteczna z choinką

Kolorowa i pachnąca choinka, pięknie przystrojona z mieniącą się gwiazdką na czubku to najpopularniejszy wzór na kartkę świąteczną. Oczywiście i w tym zbiorze szablonów nie mogło jej zabraknąć.
Dodaj blasku choince dodatkowo naklejając błyszczące elementy wycięte dziurkaczem ozdobnym lub mieniące się koraliki i cekiny!

Kartka świąteczna z choinką - wzór szablon do wydrukowania dla dzieci

Kartka świąteczna z Piernikowym Ludzikiem

Ten uroczy świąteczny motyw trafił do naszej kultury za sprawą Bajki o Piernikowym Ludziku. Jeśli jej nie znacie, to serdecznie polecam! A wśród kartek znajdziecie aż 4 wzory do wyboru.
Pokolorowane kartki można dodatkowo ozdobić dorysowanymi cukrowymi laseczkami.

Kartka świąteczna z piernikowym ludzikiem - szablon do wydrukowania dla dzieci

Kartka świąteczna ze śnieżną kulą

Motyw śnieżnej kuli pojawiał się już we wcześniejszych wzorach do pobrania. Tu został nieco zmieniony szablon do wydrukowania w taki sposób, by można było z niewielkim zapasem wyciąć śnieżną kulę dookoła i uzyskać rozkładaną kartkę świąteczną o nieco innym kształcie! Ten wzór nadaje się też świetnie do wycięcia i naklejenia na granatowym papierze - będzie się naprawdę pięknie prezentował.

Kartka świąteczna robiona przez dzieci - szablon wzór do wydrukowania

Jeśli wykorzystaliście już te pomysły a macie ochotę jeszcze zobaczyć inne kartki świąteczne to serdecznie zapraszam!

Radosnego tworzenia i magicznych Świąt Bożego Narodzenia!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!